5 прости техники за Птицевъдство

“Птицевъдството във всичките му форми е доста сериозна част от икономиката на държавата.

До този извод са стигнали организациите и земеделското министерство на Консултативния съвет

Специализиран интернет портал за строителна техника в България

Епизоотологични особености. Източник на заразата са плесенясалата храна и главно заразените с плесени инкубатори и нехигиеничните помещения (тъмни, влажни). Особено опасни източници на инфекцията са заразените материали за постеля (слама, талаш, какалашки и др.), а също така и влажните остатъци от концентриран фураж при нередовното почистване на хранилките.

Залагането на яйцата и квачката (насаждането) става вечерно време. На топло, затъмнено място се слага сандъче, застлано с чиста слама или с меко сено, в което се поместват яйцата и квачката.

Профилактика и борба. Разделно отглеждане на пилетата от старите кокошки, редовно почистване и Птицевъдство дезинфекция, избягване на грешки в храненето и др.

Допълнителна информация относно птицевъдството в научното заведение ще получите на телефоните за контакт в обект Земеделски институт.

Нашата основна цел е да гарантираме постоянно предлагане на качествени фуражи и безопасни продукти и и суровини с високо качество.

В програмата на Агро ТВ редовно можете да намирате новини и видео репортажи за птицевъдството в нашата страна. Даваме ви възможност навреме да се информирате за всички актуални държавни и европейски програми, свързани с птицевъдството, по които бихте могли да получите финансиране.

Главният приоритет на фирмата е качеството и безопасността на продукта.

От кога ще започне прилагането на ваксина срещу птичия грип До края на годината ще стартира подходът Водено от общностите местно раз...

Епизоотологични особености. Източници на заразата са болните птици и заразоносители. Отделянето на причинителя става чрез изпражненията, носните изтечения и издишания въздух (при кашляне, пърхане).

Дифтероидната форма протича по-тежко. Наблюдават се ограничени белезникави петна по лигавицата на устата, глътката, а понякога и по ларинкса. По-късно те се превръщат в дифтероидни налепи.

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *